Kisakalenteri

Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 3. osakilpailu, Pori27.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki28.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki29.3.2014
Keski-Pohjanmaan 17-v. ja veteraanien pm-kilpailut + kansalliset, Kalajoki29.3.2014
Kahvakuulaurheilun biathlon SM-kilpailut, Laukaa29.3.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava29.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki30.3.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel3.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel4.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel5.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel6.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel7.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel8.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel9.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel10.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel11.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu11.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel12.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu12.4.2014
Kansalliset Lounais-Suomen 15/17-vuotiaiden pm-kilpailut, Parkano12.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel13.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu13.4.2014
Leader Cup 1, kansalliset kilpailut, Tampere24.4.2014
SPNL:n kevätliittokokous, Vierumäki26.4.2014
Piirileiri Kurikassa26.4.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, MR-CUP 2014 4. osakilpailu, Pori26.4.2014
Atleetti Cup, Cup, Rovaniemi26.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola28.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola29.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola30.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola1.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola2.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola3.5.2014
Helsinki Open, kansalliset, Cup, Helsinki3.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 88.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 89.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 810.5.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi10.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 811.5.2014
Leader Cup 2, kansalllset kilpailut, Tampere15.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari17.5.2014
Itä-Suomen alueleiri, Parikkala17.5.2014
Kansalliset 17-v. ja veteraanien piirinmestaruuskilpailut, Alavus17.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari18.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari19.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari20.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari21.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari22.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari23.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori25.5.2014
Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 5. osakilpailu, Pori29.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad30.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad31.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad1.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki2.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki3.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki4.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki5.6.2014
Simo Saaren kansalliset muistokilpailut, Cup, Kalajoki14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi14.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä17.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä18.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä19.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä20.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä21.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä22.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä23.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä24.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä25.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä26.6.2014
Leader Cup 3, kansalliset kilpailut, Tampere26.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä27.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola27.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä28.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola28.6.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere3.7.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere4.7.2014
Tempauksen ja työnnön SM-kilpailut, Rönni6.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.20149.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201410.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201411.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi11.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi12.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi13.7.2014
Kansalliset (+kv.) kilpailut, Rovaniemi13.7.2014
Kulta-Kallen punttikisat, Cup, Ulvilan Leineperi19.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja22.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja23.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja24.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Valmentajapäivät, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Punttikarnevaalit, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja26.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja27.7.2014
Leader Cup 4, kansalliset kilpailut, Tampere7.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina16.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi16.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina17.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi17.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina18.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina19.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina20.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina21.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina22.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina23.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina24.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina25.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina26.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina27.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina28.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska30.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska31.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska1.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska2.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska3.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska4.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska5.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori6.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori7.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja7.9.2014
Ruska Cup, kansalliset kilpailut, Cup, Rovaniemi20.9.2014
Kahvakuulaurheilun SM-kisat (LC), Oulu27.9.2014
Atskin Puntti, kansalliset kilpailut, Cup, Lohja18.10.2014
17- ja 20-vuotiaiden PM-kilpailut, Landskrona24.10.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, Pori25.10.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan4.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan5.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan6.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan7.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan8.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan9.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan10.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan11.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan12.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan13.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan14.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan15.11.2014
Tattu Lundin muistokilpailut, Cup, Oulu15.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan16.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros20.11.2014
Leader Cup 5, kansalliset kilpailut, Tampere20.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros21.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros22.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros23.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros24.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros25.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros26.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros27.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros28.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros29.11.2014
Seurajoukkueiden loppuottelu, Rovaniemi29.11.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa5.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa6.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa7.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa8.12.2014
CUP-finaali, paikka avoin13.12.2014
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi7.2.2015
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi8.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere21.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere22.2.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi10.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi11.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi12.4.2015

» Ilmoita tapahtuma


 

Kilpailuvastaava

Painonnostoliitto on nimennyt kilpailuvastaavaksi Ahti Hämäläisen. Kilpailuvastaava valvoo kotimaista kilpailutoimintaa:

- Kilpailutoiminnan- ja tekniset säännöt
- Kilpailujärjestäjien avustaminen
- Kansallisen kilpailutoiminnan kehittäminen
- Kilpailuvälineiden ja tilojen järjestelyiden rittävä taso

Kilpailutoimintaan liittyvissä kysymyksissä Ahti Hämäläiseen voi ottaa yhteyttä sähköpostitse ahti.hamalainen(a)gmail.com tai gsm 0400-4355 90