Kisakalenteri

Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 3. osakilpailu, Pori27.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki28.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki29.3.2014
Keski-Pohjanmaan 17-v. ja veteraanien pm-kilpailut + kansalliset, Kalajoki29.3.2014
Kahvakuulaurheilun biathlon SM-kilpailut, Laukaa29.3.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava29.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki30.3.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel3.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel4.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel5.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel6.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel7.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel8.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel9.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel10.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel11.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu11.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel12.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu12.4.2014
Kansalliset Lounais-Suomen 15/17-vuotiaiden pm-kilpailut, Parkano12.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel13.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu13.4.2014
Leader Cup 1, kansalliset kilpailut, Tampere24.4.2014
SPNL:n kevätliittokokous, Vierumäki26.4.2014
Piirileiri Kurikassa26.4.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, MR-CUP 2014 4. osakilpailu, Pori26.4.2014
Atleetti Cup, Cup, Rovaniemi26.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola28.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola29.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola30.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola1.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola2.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola3.5.2014
Helsinki Open, kansalliset, Cup, Helsinki3.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 88.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 89.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 810.5.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi10.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 811.5.2014
Leader Cup 2, kansalllset kilpailut, Tampere15.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari17.5.2014
Itä-Suomen alueleiri, Parikkala17.5.2014
Kansalliset 17-v. ja veteraanien piirinmestaruuskilpailut, Alavus17.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari18.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari19.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari20.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari21.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari22.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari23.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori25.5.2014
Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 5. osakilpailu, Pori29.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad30.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad31.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad1.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki2.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki3.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki4.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki5.6.2014
Simo Saaren kansalliset muistokilpailut, Cup, Kalajoki14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi14.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä17.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä18.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä19.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä20.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä21.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä22.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä23.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä24.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä25.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä26.6.2014
Leader Cup 3, kansalliset kilpailut, Tampere26.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä27.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola27.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä28.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola28.6.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere3.7.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere4.7.2014
Tempauksen ja työnnön SM-kilpailut, Rönni6.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.20149.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201410.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201411.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi11.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi12.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi13.7.2014
Kansalliset (+kv.) kilpailut, Rovaniemi13.7.2014
Kulta-Kallen punttikisat, Cup, Ulvilan Leineperi19.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja22.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja23.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja24.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Valmentajapäivät, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Punttikarnevaalit, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja26.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja27.7.2014
Leader Cup 4, kansalliset kilpailut, Tampere7.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina16.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi16.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina17.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi17.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina18.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina19.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina20.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina21.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina22.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina23.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina24.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina25.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina26.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina27.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina28.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska30.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska31.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska1.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska2.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska3.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska4.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska5.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori6.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori7.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja7.9.2014
Ruska Cup, kansalliset kilpailut, Cup, Rovaniemi20.9.2014
Kahvakuulaurheilun SM-kisat (LC), Oulu27.9.2014
Atskin Puntti, kansalliset kilpailut, Cup, Lohja18.10.2014
17- ja 20-vuotiaiden PM-kilpailut, Landskrona24.10.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, Pori25.10.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan4.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan5.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan6.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan7.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan8.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan9.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan10.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan11.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan12.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan13.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan14.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan15.11.2014
Tattu Lundin muistokilpailut, Cup, Oulu15.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan16.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros20.11.2014
Leader Cup 5, kansalliset kilpailut, Tampere20.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros21.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros22.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros23.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros24.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros25.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros26.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros27.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros28.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros29.11.2014
Seurajoukkueiden loppuottelu, Rovaniemi29.11.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa5.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa6.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa7.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa8.12.2014
CUP-finaali, paikka avoin13.12.2014
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi7.2.2015
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi8.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere21.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere22.2.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi10.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi11.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi12.4.2015

» Ilmoita tapahtuma


 

Suomen ennätykset pojat 17 v

Sarja

Nostomuoto

Nimi

Synt.

Seura

Tulos

Pvm

Paikka

50 kg:

Tempaus

Kankaanpää Joonas

1997

Puntti-Karhut

71

19.12.2013

Pori

 

Työntö

Lintula Toni

1989

Rovaniemen Reipas

90

29.10.2004

Pori

 

Yhteistulos

Lintula Toni

1989

Rovaniemen Reipas

160

29.10.2004

Pori

56 kg:

Tempaus

Kuusisto Mikko

1982

Parkanon Puntti

95

20.09.1999

Spala

 

Työntö

Kuusisto Mikko

1982

Parkanon Puntti

120

22.11.1999

Ateena

 

Yhteistulos

Kuusisto Mikko

1982

Parkanon Puntti

212

20.09.1999

Spala

62 kg:

Tempaus

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

104

26.01.2008

Rovaniemi

 

Työntö

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

123

26.01.2008

Rovaniemi

 

Yhteistulos

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

227

26.01.2008

Rovaniemi

69 kg:

Tempaus

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

119

05.07.2009

Orivesi

 

Työntö

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

145

28.07.2009

Landskrona

 

Yhteistulos

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

260

05.07.2009

Orivesi

77 kg:

Tempaus

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

120

26.12.2009

Kauhajoki 

 

Työntö

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

146

26.12.2009

Kauhajoki 

 

Yhteistulos

Tokola Milko

1992

Rovaniemen Reipas

266

26.12.2009

Kauhajoki 

85 kg:

Tempaus

Antti-Roiko Miika

1988

Kalajoen Junkkarit

124

10.12.2005

Kalajoki

 

Työntö

Antti-Roiko Miika

1988

Kalajoen Junkkarit

150

10.12.2005

Kalajoki

 

Yhteistulos

Antti-Roiko Miika

1988

Kalajoen Junkkarit

274

10.12.2005

Kalajoki

94 kg:

Tempaus

Oja Eero

1991

Ounasvaaran Atleetti Klubi

121

17.12.2008

Rovaniemi

 

Työntö

Keskitalo Hannes

1996

Ounasvaaran Atleetti Klubi

150

20.12.2013

Teneriffa

 

Yhteistulos

Pirkkiö Robert

1993

Rovaniemen Reipas

267

29.12.2010

Rovaniemi

+94 kg:

Tempaus

Tesler Taneli

1990

Kuhmon Kiva

125

03.11.2007

Landskrona

 

Työntö

Oja Eero

1991

Ounasvaaran Atleetti Klubi

156

26.12.2008

Kauhajoki

 

Yhteistulos

Tesler Taneli

1990

Kuhmon Kiva

275

15.09.2007

Töysä