Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Kalajoki

 15.-16.2.2014, Kalajoen Junkkarit


TULOKSET


Tytöt

Sarja 32 kg
1. Viivi Raudasoja (-05/26,43) Rovaniemi 31 kg (13+18) 98,561 p
2. Vilma Rättyä (-06/30,38) Sievi 28 kg (12+16) 74,398 p
3. Eerika Palosaari (-05/27,19) Veteli 27 kg (11+16) 82,663 p
4. Iita Kononen (-06/30,87) Äänekoski 20 kg (10+10) 52,108 p

Sarja 36 kg
1. Maiju Hanhinen (-99/34,19) Eura 62 kg (27+35) 143,163 p

Sarja 48 kg
1. Siri Sytelä (-00/47,87) Alavus 105 kg (46+59) 172,529 p
2. Jenna Koski (-99/47,25) Sievi 90 kg (40+50) 149,598 p
3. Heini Ojala (-00/45,65) Pori 54 kg (23+31) 92,596 p
4. Helmi Nauha (-03/47,16) Kalajoki 53 kg (19+34) 88,246 p
5. Oona Savolainen (-03/46,94) Oulu 52 kg (21+31) 86,944 p

Sarja 53 kg
1. Laura Manni (-99/52,6) Lohja 97 kg (42+55) 147,212 p
2. Oona Tammisto (-00/50,72) Eura 88 kg (37+51) 137,602 p
3. Monica Kauppi (-00/50,43) Eura 65 kg (30+35) 102,127 p

Sarja 58 kg
1. Suvi Talasterä (-98/55,93) Pori 137 kg (64+73) 198,168 p
2. Aura Korhonen (-98/55,34) Pori 105 kg (42+63) 153,114 p

Sarja 63 kg
1. Ella Hanhinen (-98/60,32) Eura 101 kg (43+58) 138,264 p

Sarja +63 kg
1. Annina Nisander (-98/73,11) Pori 125 kg (57+68) 151,748 p
2. Elma Roiko (-98/64,92) Kokkola 69 kg (29+40) 89,912 p

Kilpailujen parhaana tyttönostajana palkittiin Suvi Talasterä


Pojat

Sarja 35 kg
1. Artturi Häkli (-04/33,81) Lempäälä 60 kg (26+34) 151,843 p
2. Valtteri Raudasoja (-04/30,94) Rovaniemi 46 kg (19+27) 129,059 p
3. Iiro Salmela (-01/29,93) Pori 43 kg (16+27) 125,563 p
4. Sami Koski (-02/31,87) Sievi 36 kg (15+21) 97,525 p
Kasper Kähkönen (-05/21,79) Rovaniemi 0+-

Sarja 40 kg
1. Saku Heikuksela (-01/39,74) Kouvola 107 kg (47+60) 227,560 p
2. Roni Niemi (-01/36,37) Kokkola 57 kg (25+32) 133,056 p
3. Reino Sammaljärvi (-01/37,26) Pori 50 kg (21+29) 113,727 p
4. Jere Laurila (-03/39,49) Kalajoki 44kg (19+25) 94,182 p
5. Miro Manderbacka (-05/36,66) Kalajoki 38 kg (15+23) 87,947 p

Sarja 45 kg
1. Timo Heikuksela (-01/40,2) Kouvola 99 kg (42+57) 208,098 p
2. Rasmus Salonen (-99/44,32) Pori 91 kg (39+52) 173,859 p
3. Matti Keskikastari (-01/44,18) Vihti 80 kg (35+45) 153,301 p
4. Eetu Paananen (-01/44,1) Ylivieska 66 kg (28+38) 126,691 p
5. Petri Priuska (-00/40,52) Kalajoki 51 kg (21+30) 106,347 p
6. Antti Kärjä (-00/43,71) Kalajoki 44 kg (19+25) 85,178 p
7. Heikki Mamia (-03/40,21) Lempäälä 29 kg (12+17) 60,943 p

Sarja 50 kg
1. Aleksi Ruhkala (-98/48,46) Ylivieska 111 kg (51+60) 195,441 p
2. Harri Mamia (-01/46,69) Lempäälä 70 kg (30+40) 127,431 p
3. Arttu Jäppinen (-00/46,11) Kalajoki 55 kg (25+30) 101,275 p

Sarja 56 kg
1. Mikael Helin (-00/52,19) Vihti 118 kg (52+66) 194,960 p.
2. Oliver Svartberg (-99/53,25) Turku 102 kg (45+57) 165,751 p.
3. Mika Lappalainen (-00/55,42) Oulu 90 kg (37+53) 141,624 p.
4. Aaro Valli (-01/50,36) Pori 76 kg (29+47) 129,411 p.
5. Jasper Koikkalainen (-00/50,35) Pori 67 kg (28+36) 114,105 p.
6. Joonas Nauha (-01/51,43) Kalajoki 67 kg (27+40) 112,066 p.
7. Joel Salmela (-01/53,93) Kalajoki 67 kg (28+39) 107,756 p.
8. Mikko Lambacka (-00/53,24) Rovaniemi 60 kg (26+34) 97,515 p.

Sarja 62 kg
1. Miro Sytelä (-98/59,92) Alavus 150 kg (70+80) 222,373 p.
2. Sami Pulkkinen (-98/57,55) Jyväskylä 108 kg (43+65) 165,035 p.
3. Eino Svartberg (-98/61,24) Turku 103 kg (43+60) 150,288 p.
4. Tuomas Särkilä (-00/58,15) Kalajoki 102 kg (45+57) 154,641 p.
5. Zsolt Szathmary Kiraly (-99/59,19) Kalajoki 79 kg (36+43) 118,185 p.
6. Jaro Haapakoski (-03/61,53) Rovaniemi 61 kg (26+35) 88,703 p.
7. Jimi Palosaari (-03/61,63) Veteli 57 kg (24+33) 82,790 p.
8. Matias Szathmary Kiraly (-02/58,51 p.) Kalajoki 48 kg (23+25) 72,434 p.

Sarja 69 kg
1. Jasper Kosonen (-98/62,90) Pori 190 kg (84+106) 271,994 p.
2. Joonas Laurila (-00/63,24) Kalajoki 117 kg (52+65) 166,859 p.
3. Jonne Ahmavuo (-00/66,96) Tampere 71 kg (31+40) 97,395 p.
4. Robert Kiuru (00/62,28) Pori 66 kg (28+38) 95,146 p.

Sarja 77 kg
1. Rene Roukala (-98/69,18) Kalajoki 163 kg (60+103) 218,913 p.
2. Kasper Rydman (-99/74,09) Pori 157 kg (67+90) 202,158 p.
3. Werneri Suihkonen (-98/75,00) Kerava 140 kg (60+80) 178,982 p.
4. Ville Salo (-99/75,47) Tampere 140 kg (60+80) 178,335 p.
5. Samuel Olander (-98/71,52) Kerava 100 kg (45+55) 131,532 p.

Sarja 85 kg
1. Lauri Seppälä (-98/82,66) Kurikka 165 kg (75+90) 199,983 p.

Sarja +85 kg
1. Roni Peltonen (-98/94,59) Karvia 246 kg (110+136) 279,903 p.
2. Eelis Hjelm (-98/108,85) Lohja 183 kg (78+105) 197,577 p.
3. Anton Seppä (-99/99,44) Lohja 181 kg (75+106) 201,818 p.
4. Jarno Suvanto (-00/89,02) Pori 127 kg (57+70) 148,441 p.

Kilpailujen parhaana poikanostajana palkittiin Roni Peltonen

Kuntakilpailu
1. Pori
2. Kalajoki
3. Eura


Julkaistu 15.02.2014 21:07

Voit tilata uutiset myös RSS-syötteenä