Tapahtumakalenteri

Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 3. osakilpailu, Pori27.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki28.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki29.3.2014
Keski-Pohjanmaan 17-v. ja veteraanien pm-kilpailut + kansalliset, Kalajoki29.3.2014
Kahvakuulaurheilun biathlon SM-kilpailut, Laukaa29.3.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava29.3.2014
Taso I LJ2, Vierumäki30.3.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel3.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel4.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel5.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel6.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel7.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel8.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel9.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel10.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel11.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu11.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel12.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu12.4.2014
Kansalliset Lounais-Suomen 15/17-vuotiaiden pm-kilpailut, Parkano12.4.2014
Yleisen sarjan EM-kilpailut, Tel Aviv, Israel13.4.2014
Masters SM-kilpailut, Oulu13.4.2014
Leader Cup 1, kansalliset kilpailut, Tampere24.4.2014
SPNL:n kevätliittokokous, Vierumäki26.4.2014
Piirileiri Kurikassa26.4.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, MR-CUP 2014 4. osakilpailu, Pori26.4.2014
Atleetti Cup, Cup, Rovaniemi26.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola28.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola29.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola30.4.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola1.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola2.5.2014
17-vuotiaiden EM-kilpailut, Ciechanow, Puola3.5.2014
Helsinki Open, kansalliset, Cup, Helsinki3.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 88.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 89.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 810.5.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi10.5.2014
Urheilijana Kasvu ja Kehittyminen, jakso 811.5.2014
Leader Cup 2, kansalllset kilpailut, Tampere15.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari17.5.2014
Itä-Suomen alueleiri, Parikkala17.5.2014
Kansalliset 17-v. ja veteraanien piirinmestaruuskilpailut, Alavus17.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari18.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari19.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari20.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari21.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari22.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari23.5.2014
Masters EM 2014, Kazincbarcika Unkari24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori24.5.2014
17-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori25.5.2014
Kansalliset kilpailut, MR-CUP 2014 5. osakilpailu, Pori29.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad30.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad31.5.2014
Yleiset PM-kilpailut ja Seurajoukkueiden PM-kilpailut, Vigrestad1.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki2.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki3.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki4.6.2014
Leirituli-tapahtuma, Vierumäki5.6.2014
Simo Saaren kansalliset muistokilpailut, Cup, Kalajoki14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Kerava14.6.2014
Kansalliset kilpailut, Rovaniemi14.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä17.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä18.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä19.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä20.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä21.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä22.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä23.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä24.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä25.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä26.6.2014
Leader Cup 3, kansalliset kilpailut, Tampere26.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä27.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola27.6.2014
20-vuotiaiden MM-kilpailut, Kazan, Venäjä28.6.2014
Eugeniusz Bryzekin muistokilpailut, Cup, Siedcle, Puola28.6.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere3.7.2014
Lasten Punttikoulu ja Särkänniemi tapaaminen, Tampere4.7.2014
Tempauksen ja työnnön SM-kilpailut, Rönni6.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.20149.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201410.7.2014
Masters World Cup 2014 Nakhchivan Azerbaidzan 9.-11.7.201411.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi11.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi12.7.2014
Artic Midsummer Strength Seminar, Rovaniemi13.7.2014
Kansalliset (+kv.) kilpailut, Rovaniemi13.7.2014
Kulta-Kallen punttikisat, Cup, Ulvilan Leineperi19.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja22.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja23.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja24.7.2014
Punttileiri, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Valmentajapäivät, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Punttikarnevaalit, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja25.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja26.7.2014
Baltic Cup Championships 25.-27.7.2014, Cup, Kisakallio, Lohja27.7.2014
Leader Cup 4, kansalliset kilpailut, Tampere7.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina16.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi16.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina17.8.2014
20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi17.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina18.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina19.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina20.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina21.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina22.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina23.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina24.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina25.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina26.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina27.8.2014
2nd Summer Youth Olympic Games, Nanjing, Kiina28.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska30.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska31.8.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska1.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska2.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska3.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska4.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska5.9.2014
Masters MM 2014 Kööpenhamina Tanska6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori6.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja6.9.2014
Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori7.9.2014
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Lohtaja7.9.2014
Ruska Cup, kansalliset kilpailut, Cup, Rovaniemi20.9.2014
Kahvakuulaurheilun SM-kisat (LC), Oulu27.9.2014
Atskin Puntti, kansalliset kilpailut, Cup, Lohja18.10.2014
17- ja 20-vuotiaiden PM-kilpailut, Landskrona24.10.2014
Kansalliset kilpailut, Cup, Pori25.10.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan4.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan5.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan6.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan7.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan8.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan9.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan10.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan11.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan12.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan13.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan14.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan15.11.2014
Tattu Lundin muistokilpailut, Cup, Oulu15.11.2014
Yleisen sarjan MM-kilpailut, Almaty Kazakstan16.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros20.11.2014
Leader Cup 5, kansalliset kilpailut, Tampere20.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros21.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros22.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros23.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros24.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros25.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros26.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros27.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros28.11.2014
20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Limasol, Kypros29.11.2014
Seurajoukkueiden loppuottelu, Rovaniemi29.11.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa5.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa6.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa7.12.2014
Opiskelijoiden MM-kilpailut, Chiangmai, Thaimaa8.12.2014
CUP-finaali, paikka avoin13.12.2014
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi7.2.2015
Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Rovaniemi8.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere21.2.2015
Yleisen sarjan SM-kilpailut, Tampere22.2.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi10.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi11.4.2015
Masters SM-kilpailut, Rovaniemi12.4.2015

» Ilmoita tapahtuma


 

Linkit

Kotimaiset
Alavuden Urheilijat
Girevoy Sport Lieto
Helsingin Herakles
Helsingin Poliisi-Voimailijat ry
Helsingin Tarmo ry
Iisalmen Visa
Joensuun Puntti-Pojat
K4 Center (kahvakuula)
Kalajoen Junkkarit

Keravan Bodonos
Keski-Suomen Piiri
Keski-Suomen Voimailijat
Kokkolan Veikot
Kuopion Painonnostajat
Kurikan PunttiKlubi KPK
Kuusankosken Kisa
Lohja-Lifting
Lounais-Suomen piiri
Nummelan Voimailijat
Oulun Pyrintö
Ounasvaaran Atleetti Klubi

Parkanon Puntti
Puntti-Karhut
Rovaniemen Reipas
Tampereen Pyrintö

Tampereen Sisu
Tikkurilan Kajastus ry
Tikkurilan Painonnostokerho
Töysän Veto


Ulkomaiset

Googlen Painonnostolinkit
International Weightlifting Database
Marc Husterin Kotisivut
Masters Weightlifting
Olympic Weightlifting On The Net (kaikki merkittävät linkit)
OlympicLifter Portal and Resource
Painonnostokuvia
Polska-Sztanga -puolalainen painonnostosivusto
Pyrros Dimas Official Page
Quebec Weightlifting Federation
Queensland Weightlifting Association


Viralliset
Kansainvälinen Painonnostoliitto - IWF
Euroopan Painonnostoliitto - EWF - päivitetty 7.7.2012
IWF-Masters Weightlifting -kv. veteraanisivusto
European Masters Weightlifting UUSITTU 30.8.2010
Pohjoismainen liitto

Ruotsin Painonnostoliitto
Norjan Painonnostoliitto
Tanskan Painonnostoliitto
Viron painonnostoliitto
Latvian Painonnostoliitto
Iso-Britannian Painonnostoliitto
Bulgarian painonnosto
Georgian Painonnostoliitto
Puolan Painonnostoliitto
Saksan Painonnostoliitto
Itävallan Painonnostoliitto
Italian Painonnostoliitto
Ranskan Painonnostoliitto
Slovakian Painonnostoliitto
Tšekin Painonnostoliitto
Kreikan Painonnostoliitto
Espanjan Painonnostoliitto
Turkin Painonnostoliitto
Unkarin Painonnostoliitto
Venäjän painonnostoliitto
U.S.A. Painonnostoliitto
Oseanian Painonnostoliitto

Australian Painonnostoliitto
Thaimaan Painonnostoliitto


Suomen Olympiakomitea
Kansainvälinen Olympiakomitea
Suomen Liikunta ja Urheilu
SLU Kansainväliset urheilutapahtumat Suomessa
Opiskelijoiden liikuntaliitto - OLL
Suomalainen Ryhtiliike

Suomen Antidopingtoimikunta ADT ry
Kielletyt lääkeaineet ja menetelmät urheilussa


Yhteistyökumppanit
Huhtahyvät
Viking Line
Vierumäki


Urheilijoiden antidopingsopimuksen liitteet
Suomen Antidopingtoimikunta ADT ry
Kielletyt lääkeaineet ja menetelmät urheilussa
Kielletyt lääkeaineet ja menetelmät urheilussa 2012 - täydennykset.
Kansainvälinen Painonnostoliitto - IWF
Kansainvälisen Olympiakomitea - KOK
Maailman Antidopingtoimisto - WADA

 

Kahvakuula
Suomen kahvakuula ry
Kahvakuulaharjoittelu ry
Kuusamon Erä-Veikot
Oulun Karateseura