Alueet ja seurat

Täältä löydät Suomen Painonnostoliiton jäsenseurat. Jos tiedoissa on puutteita tai virheitä, pyydämme ottamaan
yhteyttä liiton toimistoon: spnl@sci.fi


Seura Yhteyshenkilö / yhteystiedot
Aavasaksan Urheilijat   Lomma Kai ja Norberg Lippo  
ABC-SPORT-GYM
Ahlaisten Urheilijat  
Ahtialan Urheilijat-50
Alahärmän Kisa  
Alajärven Voimailijat  
Alastaron Urheilijat  
Alatornion Pirkat  
Alavieskan Viri  
Alavuden Urheilijat   Kailajärvi Arto
Bodonos Liimatainen Markku
CFO Barbell Club
Antti Kylänpää
Elimäen Vauhti Auvinen Jyrki
Eräjärven Urheilijat   Valve Tapio
Espoon Poliisiurheilijat  
Espoon Urheilijat  
Evijärven Urheilijat  
Forssan Alku  
Haagan Haka
Haapajärven Karateseura ry
Jani Bankowski
Girevoy Sport Lieto Sipilä Juuso
Girevoy Sport Nummela
Seppälä Juha
Haapajärven Kiilat  
Hakalanmäen Ryhti
Pyykkönen Kalle
Halsuan Toivo  
Haminan Voima  
Haminan Voimailijat  
Hartolan Voima Tanskanen Matti
Hauhon Sisu Laine Erkki
Haukivuoren Kisailijat  
Heinolan Isku  
Helsingin Atleettiklubi   Bachmann Joakim ja Virtanen Jukka
Helsingin Herakles   Kuusisto Tarmo
Helsingin Jyry  
Helsingin Normaalilyseon TU Turnarit  
Helsingin Painonnostoklubi -82
Helsingin Poliisi-Voimailijat Huuskonen Jukka-Pekka
Helsingin Tarmo   Kantola Tenho
Heracles Valkeakoski

Herakles  
Herkules   Aallonranta Markku ja Alanen Arja-Riitta
Himangan Roima   Mattila Jorma
Himangan Urheilijat Joensuu Sirkka ja Ylikangas Olavi
Hirvensalmen Urheilijat  
Humppilan Yri   Nikkanen Pentti
Huopalahden Hurjat
Hyvinkään Voima-Veikot   Varjus Vilho
Hyytiälän Urheilijat  
Hämeenlinnan Tarmo   Posti Pertti ja Laakso Reima
IF-Länken  
Iisalmen Visa   Laajalahti Kyösti
Iisveden Kiri  
Ilmajoen Kisailijat  
Ilmajoen Reservin Aliupseerit  
Ilomantsin Urheilijat  
Imatran Jyske   Kuivanen Taisto
Inarin Ilves
Inarin Yritys
Isojoen Urheilijat   Penttinen Matti
Itä-Hakkilan Kilpa
Jalasjärven Jalas  
Jamalin Sisu  
Joensuun Puntti-Pojat   Multanen Hanna
Jokioisten Jänne  
Jokioisten Koetus  
Joroisten Urheilijat  
Joutsan Pommi  
Joutsenon Kullervo  
Jurvan Urheilijat  
Juuan Jänne  
Juuan Urheilijat
Juvan Urheilijat  
Jyväskylän Poliisiurheilijat  
Jämijärven Jänne  
Järvenpään Voimailijat Luostarinen Tero
K4 Center Tarvainen Niko
Kajaanin Kuohu   Korhonen Sami
Kajaanin Voimailijat  
Kalajoen Junkkarit   Nauha Timo
Kankaanpään Voimailijat   Nylund Marjaana
Kannonkosken Kiho  
Karhulan Urheilijat  
Karihaaran Karu  
Karijoen Tappara  
Karkkilan Urheilijat   Karppinen Mikko
Karttulan Urheilijat   Harle Aimo
Kauhajoen Karhu   Keskinen Mikko 
Kauhavan Visa   Toppari Matti
Kaustisen Pohjan-Veikot   Harju Seppo ja Kivelä Lauri
Keljon Viesti   Hård Risto 044-9063311
Kellahden Nousu

Kemin Kunto

Kempeleen Pyrintö

Mika Karvinen

Kerimäen Urheilijat  
Keski-Suomen Voimailijat   Tarvainen Reijo
Kesälahden Urheilijat  
Keuruun Voimaklubi Heinonen Esa
Kevätniemen Kehä
Kinnulan Kimmot   Urpilainen Antti
Kirkkonummen Nyrkkeilijät
Kiuruveden Rautaremmi 
Pikkarainen Antero ja Sonninen Anu
Kiuruveden Teräs 

Kiuruveden Urheilijat
Nousiainen Terho
Koitereen Urheilijat  
Kokemäen Kova-Väki  
Kokko Gym   Andersson Raimo
Kokkolan Jymy
Kokkolan Veikot   Kiviniemi Ari-Pekka ja Kiviniemi Marko
Kolin Ipatti  
Konneveden Urheilijat   Kupari Matti
Kontiolahden Moottorikerho  

Korven Honka

 

Kotkan Hektor   

Kurikan Puntti-Klubi Pentti Lindfors 

Kuopion Painonnostajat

Kurun Ryhti

 

Kuusamon Erä-Veikot  

Kurvinen Simo
Kuusankosken Kisa   Inkeroinen Markku
Kuusjoen Humu  
Kyrön Voima  
Kyröskosken Ponsi Harjula Reijo ja Seppä Riitta
Kärsämäen Kataja  
Lahden Atomi   Tikkala Teemu
Lahden Taimi  
Lammin Säkiä   Pohjonen Veikko
Lapin Lukko  
Lapin Veteraaniurheilijat  
Lappajärven Veikot  
Lappeenrannan Painonnostajat   Jani Jukarainen
Lassilan Louhu  
Lauritsalan Kisa  
Lautiosaaren Haka
Lauttakylän Luja  
Lavian Kisa  
Lempäälän Kisa   Aho Juha
Leppävirran Urheilijat   Nyyssönen Jorma
Lestijärven Kiisto   Kiviniemi Anna-Liisa ja Tuikka Jorma
Lieksan Urheilijat  
Lift me up
Merisalo Taija 
Liikuntapisteen nostajat  
Lohijärven Kuohu  
Lohinivan Seutupojat  
Lohja-Lifting   Hirvonen Jari
Lohjan Louhi  
Lohjan Urheilijat  
Lohtajan Veikot   Niemi Mikko
Loimaan Leisku   Lehtinen Markku
Loimaan Voima   Mäntylä Olavi  

Loimaan Voimailijat

Savonen Arto

Lopen Laaka  
Lumijoen Lumiukot  
Luumäen Pojat  
Länsi-Pohjan Voimailijat
Masalan Kisa   Koponen Ari ja Brandt Raoul
Merikarvian Into Toivainen Reijo

Merikarvian Voimailijat

Saine Jani 

Mietaan Nuorisoseuran Urheilijat
Mikkelin Sport-Club   Kuusela Kari ja Vlasow Markku
Mikkelin Voimailijat   Dufva Esa
Mustialan Toukopojat  
Muuramen Yritys  
Mäntän Urheilijat  
Mäntän Valo
Naantalin Löyly  
Namman Luja
Nastolan Vilke   Heino Tapio
Nilsiän Nujakka  
Nilsiän Ursus  
Nivalan Urheilijat  
No Body  
Noormarkun Painiseura  
Nummelan Voimailijat   Helin Harri
Nurmijärven Jukolaiset  
Obelix Huttunen Heikki
Oikaraisen Isku  
Oravaisten Gnistan  
Oravisalon Urheilijat  
Oriveden Ponnistus  
Oulaisten Huima   Skogström Rolf ja Malmberg Mauri
Oulun Jyry
Oulun Karateseura   Alamaula Mika
Oulun Palolaitoksen Urheilijat  
Oulun Poliisiurheilijat  
Oulun Pyrintö Koivisto Janne 
Ounaksen Kajo  
Ounasvaaran Atleetti Klubi   Norberg Harri  
Outokummun Vesa  
Paisuan Puhti  
Pajarin Puntti   Alhainen Timo
Pankakosken Tehtaan Urheilijat PTU
Parikkalan Urheilijat   Laamanen Paavo
Parkanon Puntti   Kuusikko Miiro
Pertunmaan Ponnistajat Ulmanen Raimo
Petäjäveden Petäjäiset  
Pieksämäen Pyrintö  
Pihlavan Kisa-Veikot
Pohjanmaan Puntti-Paronit  
Porin Kajo  
Porin Poliisiurheilijat  
Porin Pyrintö  
Porin Voimailijat -81   Kemppi Jarkko ja Suomi Simo

Porlammin Pamaus

Matti Vestman

Pornaisten Heavy Team

Mattila Kaj

Porvoon Painonnostokerho  
Power Team  
Power Team VAK-82  
Power-Panda
Puntti-Karhut Luonila Jukka 
Punttipietarit   Himanen Juho ja Hytönen Tomi
Puotinkylän Valtti  
Putikon Ponsi
Puumalan Viri   Jukarainen Martti
Puumalan Voimailijat  
Pyhäjoen Pauhu   Nevala Veli ja Luokkanen Marjo
Pyhäselän Urheilijat   Rouhiainen Arto  
Raahen Vesa  
Raanujärven Loimu  
Raattaman Jyske  
Ranuan Peura Kumpuniemi Eila
Rauman Työväen Urheilijat
Raution Kisailijat   Mustasaari Eija
Reisijärven Voima
Reisjärven Pilke   Aho Esko ja Alakoski Reijo
Riihimäen Kisko   Männistö Aki ja Piittisjärvi Ilkka
Ristiinan Urheilijat  
Rovaniemen Lappi  
Rovaniemen Reipas   Pirkkiö Jaarli
Rovaniemen Varuskunnan Urheilijat
Ruokolahden Raju  
Ruotsinpyhtään Kisailijat   Pekkola Janne
Ruotsinpyhtään Riento
Rymättylän Soihtu  
Rääkkylän Kipinä  
Saarijärven Puntti-Paavot  Määttänen Seppo ja Juutilainen Veikko
Sahalahden Kunto  
Sallan Karhut
Saloisten Salama   Nurkkala Sauli
Salon Viesti   Seppälä Ilkka ja Virtanen Jarmo
Salon Vilpas   Jurkko Aimo
Salon Voimailijat   Seppälä Ilkka
Savonlinnan Jyry   Salonen Jari
Seinäjoen Sisu  
Selkien Sisu  
Sievin Sisu  
Siikaisten Sisu   Vuorela Timo  
Siilinjärven Ponnistus  
Simson
Siuntion Sisu Miettinen Mikko
Soinin Sisu  
Sonkajan Urheilu-Veikot
Sportbull Seinäjoki ry
Antti Luomaranta
Sport Profil  
Sulkavan Kipinä
Sumiaisten Kunto   Savela Erkki ja Törmä Matti
Sunilan Sisu   Salakka Juhani ja Virtanen Sari
Suomen Urheilulehti
Suomussalmen Rasti  

Suomusjärven Sisu

Jari Vendelin
Suonenjoen Vasama  
Särkisalon Urheilijat  
Tahdonvoiman Timpani
Virtanen Petra
Tammelan Ryske   Vikman Jorma ja Alarto Pekka
Tampereen Kisaveikot  
Tampereen Poliisiurheilijat Alanen Erkki
Tampereen Pyrintö   Heilimä Katri
Tampereen Sisu Oksanen Matti
Tampereen Weikot  
Tapanilan Erä  
Tarvon Urheilijat
Team Nordic Thunder
Jari Rantapelkonen
Tervolan Terävä
Tikkakosken Tikka  
Tikkurilan Kajastus Lindholm Eino
Tikkurilan Painonnostokerho   Hannula Mauri
Tohmajärven Urheilijat   Ojen Timo
Tohmajärven Voima
Toholammin Urheilijat   Kujala Antti
Tupoksen Tuisku  
Turun Atleettiklubi   Rinne Tommi
Turun Poliisien Urheiluseura  
Turun Voimamiehet  
Turun Weikot
Töysän Veto   Vannesluoma Erkki
Urheiluseura DS   Aalto Antti  
Urheiluseura Timantti  
Uudenkylän Isku   Rantanen Jouni ja Hakkarainen Helli
Vaasan Atleettiklubi -82  
Vaasan Kiisto   Salovaara Juhani ja Pohjola Jussi
Vaasan Poliisiurheilijat  
Vaasan Vasama  
Valkeakosken Painonnostokerho  
Vantaan Jukara   Tarja Tapio
Vantaan Veturi  
Varpaisjärven Vire  
Vehmaan Kiisto  
Vesaisten Pojat  
Vetelin Urheilijat   Ylisoini Aarne
Vieremän Koitto  
Vieremän Viesti
Vieskan Voima  
Vihannin Urheilijat  
Vihtavuoren Pamaus Pentti Noronen
Vilke  
Vilppulan Veikot   Rantanen Lauri
Virkkalan Kiri Salanto Sakari
Virkkalan Tarmo
Virtasalmen Urheilijat  
Vuoksenniskan Urheilijat
Vuonislahden Urheilijat  
Värtsilän Teräs  
Warkauden Urheilijat  
Worssi
Ylistaron Kilpaveikot  
Ypäjän Yllätys,   Laaksonen Raimo
Äänekosken Huima   Rimpilä Pentti
ÅU